Wisconsintrials.org Forums
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
  Home    Forum    Help    Search    Login    Register  
*
News : Register for this forum by sending an email to registerWOTAforum@gmail.com .  Include your interest in trials or WOTA. July 21, 2018, 05:55:59 PM
+  Wisconsintrials.org Forums
|-+  General Category
| |-+  Event Discussion (Moderator: khub)
| | |-+  Oregon results 2018
Advanced search
  « previous next »
Pages 1
Author
Topic: Oregon results 2018  (Read 109 times)
« on: May 08, 2018, 02:46:04 PM »
khub
Administrator
Sr. Member
*****
Posts: 292

View Profile Email

Saturday
Place    Rider         Loop1   Loop2   Loop3   Loop4   Total Tie Breaker
Champ

1   Phil Smage      0   3   4   0   7
2   Jason Waldo      6   2   6   6   20
3   David Smage      10   8   7   10   35
4   Will Check      13   11   14   12   50
5   Greg Sassi      18   20   15   19   72
Expert
1   Pat Doll         12   16   13   10   51  15 clean
2   Ryan Rivenburgh   10   12   11   18   51   11 clean
3   Austin Smage      15   14   17   19   65
4    Keith Johnson      24   18   18   26   86
5   Eric Miller      28   19   24   23   94
6   Wyatt Beaird      29   24   25   30   108
DNF   Gary Gardner
EXH   Dan Loer
Advanced
1   Tim Chambliss      9   6   7   4   26
2   Jamison Stachel      11   10   9   7   37
3   Jacob Loer      18   8   8   5   39
4   Ray Cosgrove      15   8   14   11   48
5   Warren Lange      10   14   14   13   51
6   Mike McConaughy   7   12   20   13   52
7   Doug Hay      9   15   12   17   53
8   Tim Freed      20   13   20   22   75
9   Jake Walker      20   21   21   21   83
10    Sean Mularkey      31   15   19   20   85   5 clean
11   Travis Lange      18   22   20   25   85   4 clean
Exh   Mitch Littlefield
Exh    Weston Burke
Intermediate
1   Eugene Judge      3   3   2   4   12   Ride Off
2   Kyle Hach      6   2   1   3   12
3   Fred Sassi      6   4   7   4   21
4   Tim Pickett      8   11   7   1   27
5   Mark Misek      11   6   5   7   29
6   Dave Johnson      9   6   12   8   35
7   Mike Burke      13   9   9   6   37   17 Cleans
8   Adam Gustafson   11   8   12   6   37   15 Cleans
9   Mike Manuel      10   9   13   8   40
10   Kent Franklin      14   17   9   11   51
11   Ryan Gustafson      20   10   13   12   55
12   Ben Walker      13   21   17   15   66
13   Angie Burke      14   23   27   21   85
14   Kimi Gardner      26   23   20   21   90
DNF   Kevin Andreucetti
Novice
1   Tyler Ingold      3   3   0   6   12
2   David Ast      7   3   1   2   13   5 ones
3   Anna Andreucetti   6   2   5   0   13   2 ones
4   Chris Maeder      16   11   3   1   31
DNF    Roy Clugg
Youth
1   Kevan Ingold      1   0   0   2   3
2   Will Loer      9   6   10   2   27
3   Anna Smage      11   7   10   3   31
4   Veronica Misek      8   8   11   8   35
5   Ahmet Kimball      12   12   12   12   48
6   Ivan Misek      14   11   13   12   50
7   Aubrey Ingold      14   16   14   14   58
8   Miryam Walker      18   14   12   14   58
Women   
1   Kyler Prew      6   1   0   1   8
DNF   Debbie Walker
Senior   
1   Jim Schaidle      4   4   5   4   17
2   Rick Agans      12   7   11   8   38
3   Glenn Falter      14   12   8   7   41
4   Ralph Littlefield      12   11   11   8   42
5   Charlie Shanks      16   19   9   10   54
DNF   Kevin Huber
EXH   Jeff Franklin
Vintage   
1   Tom Littlefield      2   2   1   0   5
2   Derek Lange      11   2   3   1   17
Sunday
Place    Rider         Loop1   Loop2   Loop3   Total Tie Breaker
Champ
1   Jason Waldo      1   5   6   12   
2   Phil Smage      1   11   6   18
3   Greg Sassi      23   23   19   65
4   Noel Smage      32   21   22   75    
Expert   
1   Ryan Rivenburgh   12   3   2   17
2   Pat Doll       6   7   7   20
3   Keith Johnson      22   15   14   51
4   Wyatt Beaird       18   19   15   52
5   Tony Damhoff      19   21   14   54
6   Eric Miller      23   16   19   58
7   Andrew Gore      25   21   19   65
EXH   Garry Gardner      
EXH   Dan Loer      
EXH   Gary Gardner
Advanced
1   Austin Smage      2   10   6   18
2   Jamison Stachel      10   5   4   19
3   Tim Chambliss      10   6   4   20
4   Jacob Loer      8   5   8   21
5   Wade Murphy-Price   11   8   7   26
6   Travis Lange      20   19   17   56
DNF   Warren Lange
EXH    Weston Burke
EXH   Jake Walker
EXH   Mitch Littlefield
Intermediate
1   Eugene Judge      6   10   2   18
2   Kyle Hach      5   8   7   20
3   Fred Sassi      13   8   6   27
4   Mark Misek      14   9   5   28
5   Dean Lukey      10   15   10   35
6   Chasen Orme      16   15   6   37   12 cleans   
7   Adam Gustafson   15   12   10   37   6 cleans
8   Ryan Gustafson      18   14   11   43
9   Kent Franklin      20   16   9   45
10   Dave Johnson      18   16   12   46
11   Ben Walker         27   21   17   65
12   Kimi Gardner      23   21   22   66
13   James Lukey      25   19   23   67
DNF   Angie Burke
DNF    Mike Burke
DNF    Russ Damhoff

Novice
1   Tyler Ingold      6   2   4   12
2   Kelley Rickgauer   5   3   6   14   18 clean 2 ones
3   Craig Wina      6   8   0   14   18 clean 1 one
4   Dave Ast      4   5   5   14   17 clean   
5   Jon Kulton      13   5   5   23
6   Doug Dickerson      15   5   5   25   
Women
1   Gretchen Orme      5   6   5   16
2   Kyler Prew      9   6   6   21
Youth
1   Kevan Ingold      5   1   0   6
2   Will Loer      7   12   6   25
3   Anna Smage      11   11   7   29
4   Veronica Misek      16   8   9   33
5   Ivan Misek      13   9   13   35
6    Ahmet Kimball      12   12   12   36
7   Miryam Walker      16   14   12   42
8   Aubrey Ingold      16   18   21   54
Senior
1   Rick Agans      4   0   1   5
2   Glen Falter      5   5   5   15
3   Ralph Littlefield      10   4   6   20
EXH    Jim Schaidle
EXH   Jeff Franklin
Vintage
1   Lee Orme      8   4   3   15
2   Tom Littlefield      13   0   6   19
« Last Edit: May 11, 2018, 07:50:34 AM by khub » Logged

Kevin Huber, District 16 Trials Referee
Suzuki RL250
2015 Sherco 3.0
 
Print  Pages 1
« previous next »
Jump to: